Číslicová torta

Prísady

Krehké cesto

Krém

Na dozdobenie

  • makrónky
  • čerstvé kvety (chemicky neošetrené)
  • snehové pusinky
  • čerstvé jahody

Príprava

Múku a práškový cukor vsypte do misy a pridajte studené maslo nakrájané na malé kúsky. Pridajte vajce a štipku soli a rýchlo vypracujete cesto buď pomocou kuchynského robota alebo ručne. Zabaľte ho do potravinovej fólie a vložte do chladničky po dobu najmenej 30 minút.

Predhrejte rúru na 180 ° C na program - horný a dolný ohrev. Na papier na pečenie nakreslite číslicu a vystrihnite šablónu. Rozdeľte si cesto na toľko častí, koľko budete potrebovať poschodí (na jednu číslicu počítajte s dvoma poschodiami). Papier na pečenie posypte trochou múky a vyvaľkajte na ňom cesto na hrúbku asi 0,3 mm.

Položte šablónu na cesto a opatrne vyrežte nožom číslicu. Každú číslicu vyrežte dvakrát. Papier na pečenie s vykrojenou číslicou preložte na plech a pečte asi 12 minút v predhriatej rúre. Akonáhle sa začnú okraje vyfarbovať, vyberte z rúry a nechajte úplne vychladnúť.

Zmiešajte mascarpone, vanilkový cukor a púdrový cukor. Pridajte šľahačku a pomaly miešajte, kým náplň nezíska pevnú, ale krémovú konzistenciu. Dajte do chladničky na dobu najmenej 30 minút.

Na servírovací podnos položte korpus. Dajte krém do cukrárskeho vrecka so zdobiacou špičkou a nastriekajte bodky na základ torty. Opatrne položte druhú vychladenú číslicu a opäť ozdobte náplňou. To isté urobte s druhým číslom. Potom ozdobte tortu s obľúbenými makrónkami, pusinkami, čerstvými jahodami a kvetinami.

Ďaľšie recepty