Džem, marmeláda, želé & viac

Objavte naše rozmanité recepty na džemy, marmelády,  lekvár, ovocné nátierky, želé a ďalšie. Či už ide o klasický jahodový džem, exotický džem Pina Colada alebo ovocné kombinácie, ako napríklad broskyňa a černica - u nás nájdete recepty pre každú príležitosť, ako aj tipy na dekoráciu, vďaka ktorým sa džemy môžu zmeniť na skvelý suvenír alebo darček.

Tu nájdete inšpiráciu pre svoje vlastné výtvory. Neváhajte a pridajte receptu vaše "ja" a experimentujte napríklad s pridaním čokolády, orechov, likérov, exotického ovocia, lesných plodov, bylín, korenín a ďalších. Vašej predstavivosti sa medze nekladú ;)

Marhule-čokoláda-lieskové oriešky

Maliny-biela čokoláda

Viac receptových nápadov

Toto všetko viem.

Jemný pôžitok viem vykúzliť naozaj ľahko. 
Chutný jemný džem si pripravíte s Korunným želírovacím cukrom 2:1 naozaj jednoducho.

Korunný cukor.  Toto všetko viem.

 

Korunný cukor želírovací 2:1

Korunný cukor želírovací 2:1 je jemný kryštálový cukor zmiešaný s pektínom a kyselinou citrónovou. Svojimi vlastnosťami zjednodušuje a zároveň aj skvalitňuje celý proces výroby domácich džemov a marmelád. Vyznačuje sa želírovacou schopnosťou, vďaka ktorej získava ovocná zmes tú správnu rôsolovitú konzistenciu. Hotové džemy tak možno skladovať bez konzervačných látok, pričom ovocie si zachováva svoju prirodzenú farbu i chuť.

Naše videá

Domáci lahodný džem? Nie je nič jednoduchšie. Naše videá popisujú postup krok za krokom, nájdete v nich odpoveď na vaše otázky ohľadne receptov. Poslúžia nielen začiatočníkovm, ale aj skúseným kuchárom. Budete ohromení tým ako ľahko a rýchlo si  môžete urobiť vlastné marmelády, džemy a iné. Dúfame, že vás  bude baviť nielen ich sledovanie, ale aj výroba! Na našom YouTube kanále Korunný cukor nájdete oveľa viac.