Cheesecake so slaným karamelom

» prejsť k videu

     Nerozhodný cheesecake

Prísady

Na cesto:

Poleva:

  • 100 ml vody
  • 150 g Korunného cukru krupicového
  • 100 g masla
  • 80 ml smotany na šľahanie
  • 0,5 – 1 čl soli

Ostatné:

  • nasekané lieskové orechy na dozdobenie

Príprava

Najskôr si urobíme korpusový základ. Maslové sušienky rozdrvíme a potom k nim primiešame maslo. Do tortovej formy s priemerom 24 cm dáme papier na pečenie a na dno natlačíme hotovú zmes tak, že kúsok z nej roztlačíme i po bokoch.

Pripravíme si jednoduchý krém. V miske pomaly vymiešame na nízkych otáčkach pomocou mixéru tvarohový krém. Vylejeme ho do tortovej formy. Krém vo forme zarovnáme a dáme piecť na 170 °C asi na 40-50 minút. Po upečení necháme cheesecake vychladnúť a neskôr ho dáme do chladničky na pár hodín poriadne stuhnúť.

Urobíme si nerozhodnú polevu. Do hrnca s vodou prisypeme cukor a necháme ho pomaly rozpustiť, nemiešame. Občas chytíme rukoväť hrnca a iba zľahka ho potočíme, až kým nevznikne karamel zlatistej farby. Potom do karamelu primiešame zmäknuté maslo. Stále miešame, pokým sa karamel nespojí spolu s maslom. V závere prilejeme ešte smotanu izbovej teploty. Polevová zmes začne pomaly bublať – miešame ju naďalej, až kým nezačne bublať poriadne. Následne odstavíme z varu, chvíľu pomiešame a prelejeme do misky. Do misky s polevou pridáme soľ, premiešame a ochutnáme. V prípade, že sa nám poleva bude zdať málo slaná, prisolíme ju a necháme ju pomaly vychladnúť a stuhnúť.

Na záver cheesecake polejeme slaným karamelom. Môžeme ho dozdobiť aj nasekanými lieskovými orechmi. Dáme stuhnúť do chladničky a potom si ho už len s radosťou vychutnávame.

 

Video

Ďaľšie recepty